UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest LANESTA. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.

Ślub księżniczki Anny i Marka Philipsa

Ślub księżniczki Anne z Markiem Phillips'em w 1973 roku był jednym z najbardziej oczekiwanych i ceremonialnych wydarzeń w brytyjskiej historii królewskiej. Księżniczka Anne, drugie dziecko królowej Elżbiety II i księcia Filipa, po raz pierwszy zaprezentowała światu swojego wybranka, kapitana Marka Phillipsa, podczas zawodów jeździeckich. Ich miłość, zakwitająca w otoczeniu konnych aren, przerodziła się w piękne małżeństwo.

14 listopada 1973 roku para zawarła ślub w Katedrze św. Jerzego na zamku Windsor. Katedra, będąca miejscem wcześniejszych królewskich ceremonii ślubnych, wypełniła się gośćmi z całego świata, a brytyjska opinia publiczna śledziła to wydarzenie z zainteresowaniem i entuzjazmem.

 

 

Księżniczka Anne pojawiła się przed ołtarzem w pięknej sukni ślubnej, utrzymanej w prostocie i elegancji, co odzwierciedlało jej indywidualny styl. Długi welon oraz diamentowy diadem dodawały blasku całej kreacji. Mark Phillips, ubrany w mundur oficera wojskowego, również prezentował się bardzo honorowo i dostojnie.

Ceremonia była nacechowana tradycją i ceremoniałem, z wymianą przysiąg małżeńskich, pierścieni i błogosławieństwem duchownym. Po złożeniu przysięgi, książęca para opuściła katedrę, witana przez entuzjastyczną publiczność i salwy armatnie.

 

Po ślubie, księżniczka Anne i kapitan Phillips wraz z rodziną rozpoczęli nowy rozdział w ich życiu. Para zamieszkała na farmie Phillipsów, gdzie wspólnie zajmowali się hodowlą koni. Ich małżeństwo przyniosło dwoje dzieci, Piotra i Zarę, jednak z biegiem czasu zdecydowali się na rozwód w 1992 roku.

Choć związek księżniczki Anne i Marka Phillipsa zakończył się rozstaniem, ich ślub pozostaje ważnym momentem w historii brytyjskiej rodziny królewskiej. To wydarzenie symbolicznie łączyło tradycję i nowoczesność, a ich miłość pozostaje w pamięci jako część barwnej historii monarchy brytyjskiego.

 

 Źródło zdjęć: pinterest com / Getty Images

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.