UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest LANESTA. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.

Poradnik - wybór sukni ślubnej pod kątem typu sylwetki

Dlaczego dobrze dopasowana suknia jest kluczowa?

Planowanie ślubu to czas pełen radości i ekscytacji, ale również pełen wyzwań, szczególnie jeśli chodzi o wybór sukni ślubnej. Wybór sukni marzeń może być trudny, zwłaszcza gdy masz różne style i kroje do wyboru. Dla przyszłych panien młodych, które chcą znaleźć suknię ślubną odpowiednią dla swojej sylwetki, ten przewodnik pomoże w podjęciu właściwej decyzji.

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej jest kluczowy dla każdej panny młodej. To nie tylko strój na jeden dzień, ale również kreacja, które będzie z nią związana przez całe życie poprzez fotografie i wspomnienia. Dobrze dopasowana suknia ślubna nie tylko podkreśla naturalne piękno, ale również sprawia, że panna młoda czuje się pewnie i komfortowo w dniu ślubu.

 

Poznaj swoją sylwetkę

Pierwszym krokiem w wyborze idealnej sukni ślubnej jest poznanie swojej sylwetki. Istnieje kilka podstawowych jej typów, a każdy z nich wymaga nieco innej stylizacji, aby wyglądać najlepiej.

  • Sylwetka klepsydra: Proporcjonalnie rozłożone ramiona i biodra z wyraźnie zaznaczoną talią.
  • Sylwetka jabłko: Większy biust i brak wyraźnie zaznaczonej talii.
  • Sylwetka gruszka: Węższe ramiona i szersze biodra.
  • Sylwetka prostokątna: Niewielka różnica między obwodem talii, bioder i biustu.
  • Sylwetka pudełkowa: Małe różnice między obwodem talii, bioder i biustu.

Wybór sukni ślubnej dopasowanej do każdego typu sylwetki

 

1. Sylwetka klepsydra

Sylwetka klepsydra jest uważana za najbardziej proporcjonalną, dlatego pasuje do niej wiele różnych stylów sukienek. Jednak, aby zaakcentować naturalne proporcje, warto wybrać suknie o kroju syreny lub księżniczki, które podkreślą talię i delikatnie rozszerzą się w dolnej części.

 

2. Sylwetka jabłko

Dla panien młodych o sylwetce w kształcie jabłka najlepiej sprawdzi się suknia, która zrównoważy proporcje ciała. Suknie z głębokim dekoltem V lub empire waist mogą wysmuklić sylwetkę, podkreślić biust i równocześnie rozmyć obszar talii.

 

3. Sylwetka gruszka

Jeśli masz sylwetkę w kształcie gruszki, najlepiej wybrać suknie ślubną, która przyciąga uwagę do górnej części ciała. Suknie z ciekawymi detalami na gorsecie lub suknie o kroju A będą doskonałym wyborem, wysmuklając górną część ciała i równoważąc proporcje.

 

4. Sylwetka prostokątna

Dla kobiet o sylwetce prostokątnej najlepszym wyborem będą suknie, które dodadzą kształtów. Suknie o kroju princess lub z delikatnymi drapowaniami mogą stworzyć iluzję bardziej zdefiniowanej talii i doda kobiecych kształtów.

 

5. Sylwetka pudełkowa

Panny Młode o sylwetce pudełkowej mogą wybrać suknie, które podkreślą talię i optycznie dodadzą kształtów. Szczególnie te o kroju ołówka mogą stworzyć iluzję bardziej zdefiniowanej talii.

 

Konsultacja z profesjonalnym stylistą sukien ślubnych

Nie zapomnij, że zawsze warto skorzystać z porady profesjonalisty. Osoby, które mają wieloletnie doświadczenie i wiedzę na temat różnych typów sylwetek oraz najnowszych trendów, mogą pomóc Ci znaleźć suknię ślubną, która doskonale pasuje do Twojej figury i stylu, zachwyci pana młodego i wszystkich gości.
 
Wybór sukni ślubnej może być ekscytujący, ale również wymagający. Dla każdego typu sylwetki istnieje idealna sukienka, która podkreśli naturalne piękno panny młodej. Pamiętaj, że najważniejsze jest, abyś czuła się komfortowo i pewnie w wybranej sukni, ponieważ to Twój dzień i to Ty powinnaś czuć się jak najlepiej!

 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.